Stoliczku nakryj się. Jakie serwetki?

Zbliża się ważna uroczystość rodzinna, a Ty nie wiesz, jak ubrać stół. Nowa zastawa i obrus kupione i co dalej? Aby stół stał się reprezentatywny, a tym samym jego aranżacja była pełna, potrzebne Ci będą serwetki. Obowiązkowo musisz je mieć.

 

Serwetki na stole wyznacznik kultury

 

Serwetki to nie tylko praktyczny dodatek na stole. Owszem są niezwykle potrzebne podczas spożywania posiłków. Niemniej jednak stanowią wyznacznik kultury zwłaszcza osoby, która przygotowuje stół do uroczystości.

 

Papierowe serwetki czy z materiału?

 

Zwróćmy uwagę na stoły w ekskluzywnych restauracjach. Mamy tam styczność z serwetkami z materiału ciekawie zwiniętymi w kształt wachlarza czy róży. Na uroczystym przyjęciu warto zadbać o taką aranżację. Ubranie stołu odzwierciedla nasze zaangażowanie, ale też szacunek do osób zaproszonych. Jeśli zależy Ci na takim wizerunku wybierz serwetki z materiału o stosownym wzorze i kolorystyce pasujące na przykład do zastawy lub będące jej akcentem. Najpopularniejszy i najbardziej praktyczny materiał dla takich serwetek to bawełna i len. Kolorowe papierowe serwetki zostaw na mniej zobowiązujące okazje.

 

Rozmiary serwetek materiałowych

 

Musisz wiedzieć, że rozmiar serwetek, jakie zaaranżujesz na stole, ma znaczenie. Wybiera się go ze względu na rodzaj posiłku, który będzie spożywany. Mamy więc najmniejsze serwetki koktajlowe 12,5×12,5 cm, serwetki lunchowe 30×30 cm oraz największe serwetki obiadowe 40×40 cm. Pierwsze wykorzystaj, gdy organizujesz uroczystą kolację, drugie przy lunchu, trzecie przy obiedzie.

2 komentarze

  1. Nie wiedziałem o rozmiarach 🙂

  2. Serwetki to podstawa na stole. Szukam czegoś z lnu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*