Mały czy duży dywan?

Jeśli stoisz przed takim dylematem, przyda Ci się kilka cennych wskazówek. W kwestii wzornictwa, kolorystyki, jak również różnego rodzaju przędzy masz szeroki wybór. Skupmy się teraz na sprawie, jaki dywan będzie lepszy. Mały czy jednak na całą powierzchnię podłogi?

 

Mały dywan czy duży?

 

Jeśli chcesz optycznie powiększyć wnętrze, koniecznie wybierz dywan na całą podłogę. Nie zapomnij o tym, by drzwi do pokoju otwierały się swobodnie. Jeśli pomieszczenie jest małe, wybierz jasny duży dywan. Nie znaczy to jednak, że duże wnętrza potrzebują małych dywanów. Jeśli mały, to z całą pewnością nie na środku. Małymi dywanami w większym pomieszczeniu możesz świetnie wyznaczyć strefy, na przykład w kąciku relaksu czy przy telewizorze. Pamiętaj, by trzymać się zasady spójności. Małe dywaniki nie mogą być położone chaotycznie bez pomysłu. Jak widać bez różnicy na powierzchnię – duży dywan jest złotym środkiem.

 

Jaki rodzaj?

 

Ostatnio dużo mówi się o dywanach przyjaznych środowisku. To dywany, które produkowane są ze specjalnego rodzaju przędzy wolnej od szkodliwych substancji. Antyalergiczne dywany mają specjalną powłokę, która chroni dywan przed gromadzeniem się kurzu, a co za tym idzie eliminuje roztocza. Przykładem marki produkującej takie dywany jest Carpet Decor. To marka oferująca stylowe dywany o różnorodnym wzornictwie, dlatego bez problemu wśród jej oferty znajdziesz coś szczególnego dla siebie. Życzymy doskonałych pomysłów i jak najbardziej udanych aranżacji wnętrz.

2 komentarze

  1. O Carpet Decor. Świetna marka 😀

  2. Antyalergiczny? Muszę to sprawdzić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*