Luksusowa pościel. Musisz taką mieć.

Oprócz pościeli doskonałej dla alergików, czyli pościeli z bawełny możemy wybrać pościel z kory, flanelową lub syntetyczną. Wybór pościeli dla rodziny to nie lada wyzwanie. Każdy może mieć inne upodobania i gusta w tej kwestii. Niemniej jednak mamy jeszcze pościel luksusową, o której kilka słów poniżej.

 

Luksus w łóżku

 

W przypadku pościeli luksusowej również będziemy mówili o najbardziej popularnej bawełnie. Batystowa pościel, która jest najdelikatniejsza, to nic innego jak pościel tkana z bawełny. Na rynku można znaleźć jeszcze batystową pościel z jedwabiu lub lnu. Największa korzyść z takiej pościeli? Bezapelacyjna miękkość. To pościel idealna na upalne lata – jest przewiewna. Mówiąc o bawełnie, warto wspomnieć o jej kolejnym rodzaju, a dokładnie niezwykle wytrzymałej bawełnie egipskiej. Czas na wełnę z kóz kaszmirskich, czyli luksusową pościel kaszmirową. Oprócz zalet, takich jak przewiewność wykazuje właściwości zdrowotne. Pozostała nam pościel atłasowa, czyli połączenie bawełny z jedwabiem. Taka miękka, śliska i połyskująca pościel to najlepsze rozwiązane na upalne lato.

 

Jaka kolorystyka pościeli?

 

W tej kwestii mamy dużą swobodę, ale też szeroki wybór. Kolor pościeli dobieramy do aranżacji w naszej sypialni. Kupujemy więc taką, która będzie w podobnej tonacji lub będzie stanowiła ożywienie. Popularnymi barwami są róż, zieleń i błękit. Nie oznacza to jednak, że taką koniecznie musimy sobie sprezentować. Kwestia gustu jest tutaj najważniejsza.

2 komentarze

  1. Ja lubię granat 🙂 i koniecznie bawełnę.

  2. Też słyszałam, że kaszmirowa pościel jest najzdrowsza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*